تبلیغات
سایت حقوقی - نکته هایی از روانشناسی قضایی
ترجمه به زبان انگلیسی ترجمه به زبان عربی ترجمه به زبان ترکی ترجمه به زبان روسی
کدامیک از موارد زیر میتواند مجازات کافی برای جرم اسید پاشی باشد ؟


بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
کل بازدید :
كسی كه امین نباشد و امانت را برنگرداند، خسارت خواهد دید.(امام علی (ع))

جوانان خیر
  اقرار بخاطر رهائی : این اقرار تابع یك ضرورت است و آن تسلیم در مبارزه با بازجوست، كه فوق العاده خسته كننده و موجب اضطراب و پریشانی است. تردید سوهان روح است و آدمی را بیش از یك اطمینان مصیبت آمیز به تحلیل می برد. دغدغه خاطر برملا شدن راز بیش از یقین آدمی را عذاب می دهد. اقرار نتیجه ای جبران ناپذیر دارد كه به جنجال و آشوب اضطراب آور انتظار پایان می دهد.

· اقرار بر اثر ندامت: ریشه اخلاقی هیجانی دارد. ندامت حالت تاثری است كه توبه را در پی دارد و آن رنجی است كه موجب توبه می شود. توبه كاشف از یك احساس اخلاقی است، ندامت مبین یك احساس هیجانی است.

· اقرار آخرین برگ برنده متهم برای تخفیف جرم است:

· اقرار با نیاز به توضیح: این اقرار برای رهائی نیست متهم جرم خود را بیان می كند تا با توضیحاتی، آن را انسانی جلوه دهد. و از شدت آن بكاهد. این هدف تخفیف جویی احتمال صداقت را تقلیل می دهد.

· اقرار و منطق: یك متهم با هوش به بیهودگی برخی انكارها پی می برد و این خطر را هم احساس می كند كه در نتیجه افكار بی جا نتواند از وسایل دفاعی خود بجا استفاده كند.

· اقرار و غرور : كه گاها با بروز احساسی بجا كه انگیزه آن علو طبع است در سیاسیها و گاهی ناشی از خود ستایی مرضی درعشقی ها و اتفاقیها روی می دهد.

· اقرار ناشی از امید یا ترس: امید به بهبود یافتن وضع و ترس از بدتر شدن آن در برخی ها به اقرار منجر می شود.

· اقرار برای نجات یك یا چند نفر دیگر

اقرار های نادرست:

· بیماران روانی: مالیخولیاییها، مبتلایان به هذیان گناهكاری كه به جرم خیالی اقرار میكنند

· اقرار دروغین برای رنج كشیدن یا مردن: خود متهم سازان (مازوشیسم یا آزار خواهی)

· اقرار دروغ بر اثر تلقین: .... اقرار این افراد در حافظه شان مانند یك خاطره حقیقی جای مخصوصی میابد كه در فواصل طولانی، گاه با جزئیات دقیق آنها را شرح می دهند.

· اقرارهای دروغین ماخوذ به اجبار: كه بر اثر تحریك و تهدید و یا ضرب و شتم صورت می گیرد.

· اقرار دروغ برای حفظ دیگری:

· اقرارهای دروغ با نظر سود جویی:

· اقرار دروغ با هدف دفاعی : دوستی سرقت میكند و اثر انگشت × را با هماهنگی در سر محیط جا می گذارد در همان ساعت × فردی را به قتل می رساند ....

تذكر: بین اقرار و خودافشاگری تفاوت است. 80 درصد خود افشاگری ها حقیقت ندارد. و ناشی از بیماری است (كلاپارد)نوشته شده توسط اردلان حسینی در سه شنبه 5 اردیبهشت 1391 و ساعت 12:00 ق.ظ [+] | نظرات ()
Copyright © 2009- www.hoqouq363.orq.ir
این وب سایت درباره موضوعات حقوقی , اخبار , تصاویر و مواردی که در حیطه حقوق جای دارند , می پردازد. از آنجایی که سرشت انسانی مبتنی بر تمایل به تحقق عدالت بنا نهاده شده است امیدوارم که بتوانم بر جهت استمرار بیش از پیش آن گامی موثر بردارم.


مدیر وبسایت : اردلان حسینی