تبلیغات
سایت حقوقی - مطالب اردیبهشت 1391
ترجمه به زبان انگلیسی ترجمه به زبان عربی ترجمه به زبان ترکی ترجمه به زبان روسی
کدامیک از موارد زیر میتواند مجازات کافی برای جرم اسید پاشی باشد ؟


بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
کل بازدید :
كسی كه امین نباشد و امانت را برنگرداند، خسارت خواهد دید.(امام علی (ع))

جوانان خیر
  اقرار بخاطر رهائی : این اقرار تابع یك ضرورت است و آن تسلیم در مبارزه با بازجوست، كه فوق العاده خسته كننده و موجب اضطراب و پریشانی است. تردید سوهان روح است و آدمی را بیش از یك اطمینان مصیبت آمیز به تحلیل می برد. دغدغه خاطر برملا شدن راز بیش از یقین آدمی را عذاب می دهد. اقرار نتیجه ای جبران ناپذیر دارد كه به جنجال و آشوب اضطراب آور انتظار پایان می دهد.

· اقرار بر اثر ندامت: ریشه اخلاقی هیجانی دارد. ندامت حالت تاثری است كه توبه را در پی دارد و آن رنجی است كه موجب توبه می شود. توبه كاشف از یك احساس اخلاقی است، ندامت مبین یك احساس هیجانی است.

· اقرار آخرین برگ برنده متهم برای تخفیف جرم است:

· اقرار با نیاز به توضیح: این اقرار برای رهائی نیست متهم جرم خود را بیان می كند تا با توضیحاتی، آن را انسانی جلوه دهد. و از شدت آن بكاهد. این هدف تخفیف جویی احتمال صداقت را تقلیل می دهد.

· اقرار و منطق: یك متهم با هوش به بیهودگی برخی انكارها پی می برد و این خطر را هم احساس می كند كه در نتیجه افكار بی جا نتواند از وسایل دفاعی خود بجا استفاده كند.

· اقرار و غرور : كه گاها با بروز احساسی بجا كه انگیزه آن علو طبع است در سیاسیها و گاهی ناشی از خود ستایی مرضی درعشقی ها و اتفاقیها روی می دهد.

· اقرار ناشی از امید یا ترس: امید به بهبود یافتن وضع و ترس از بدتر شدن آن در برخی ها به اقرار منجر می شود.

· اقرار برای نجات یك یا چند نفر دیگر

اقرار های نادرست:

· بیماران روانی: مالیخولیاییها، مبتلایان به هذیان گناهكاری كه به جرم خیالی اقرار میكنند

· اقرار دروغین برای رنج كشیدن یا مردن: خود متهم سازان (مازوشیسم یا آزار خواهی)

· اقرار دروغ بر اثر تلقین: .... اقرار این افراد در حافظه شان مانند یك خاطره حقیقی جای مخصوصی میابد كه در فواصل طولانی، گاه با جزئیات دقیق آنها را شرح می دهند.

· اقرارهای دروغین ماخوذ به اجبار: كه بر اثر تحریك و تهدید و یا ضرب و شتم صورت می گیرد.

· اقرار دروغ برای حفظ دیگری:

· اقرارهای دروغ با نظر سود جویی:

· اقرار دروغ با هدف دفاعی : دوستی سرقت میكند و اثر انگشت × را با هماهنگی در سر محیط جا می گذارد در همان ساعت × فردی را به قتل می رساند ....

تذكر: بین اقرار و خودافشاگری تفاوت است. 80 درصد خود افشاگری ها حقیقت ندارد. و ناشی از بیماری است (كلاپارد)نوشته شده توسط اردلان حسینی در سه شنبه 5 اردیبهشت 1391 و ساعت 12:00 ق.ظ [+] | نظرات ()

مدارک لازم برای طرح شکایت در دادسرای انظامی قضات

1- اصل شکایت و فتوکپی آن

2- فتوکپی حکم یا اخطاریه (در صورت موجود بودن)

3- مدارک و دلائل مثبت شکایت

4- ذکر نام قاضی مشتکی‌عنه و کلاسه پرونده و شعبه یا مرجع مورد شکایت

5- امضاء شکایت توسط ...

شخص شاکی

6- ذکر کامل نشانی و تلفن شاکی

7- ابطال مبلغ 1000 ریال تمبر به شکواییه

فرم شکایت انتظامی از قاضی

شاکی:

مشتکی‌عنه:

شماره پرونده:

موارد تخلف:

دلایل و مدارک:

سابقه شکایت انتظامی:

ریاست محترم دادسرای انتظامی قضات

احتراما" در پرونده کلاسه ....شعبه ... بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ...تهران موضوع شکایت اینجانب ...علیه آقای ... تحت عنوان انتقال مال غیر، آقای .... - بازپرس محترم شعبه - رعایت مقررات قانونی را در صدور قرار تأمین کیفری برای متهم ننموده و مرتکب تخلف گردید. لذا با تقدیم شکایت حاضر تقاضای اخذ پرونده و رسیدگی به شکایت را دارم.

امضاء شاکی

رویه عملی:

بطور معمول، شکایت به یکی از دادیاران دادسرای انتظامی قضات ارجاع می‌شود. دادیار مرجوع‌الیه طی شرحی به مسئول مافوق اداری قاضی مشتی‌عنه در حوزه قضایی، تقاضای تهیه گزارش از پرونده امر می نماید. با وصول گزارش، چنانچه تخلفی را محتمل بداند، اصل پرونده را مطالبه نموده و مبادرت به تهیه گزارش تخلف می نماید و قاضی مشتکی‌عنه را نیز جهت دفاع دعوت به حضور می نماید و در صورت عدم پذیرش دفاع وی، قرار مجرمیت صادر و پرونده را جهت ملاحظه دادستان انتظامی قضات ارسال تا در صورت پذیرش، نسبت به به صدور کیفرخواست انتظامی اقدام نماید. متعاقب صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انتظامی ارسال تا پس از رسیدگی حکم محکومیت قاضی مزبور صادر شود.نوشته شده توسط اردلان حسینی در جمعه 1 اردیبهشت 1391 و ساعت 07:22 ب.ظ [+] | نظرات ()
Copyright © 2009- www.hoqouq363.orq.ir
این وب سایت درباره موضوعات حقوقی , اخبار , تصاویر و مواردی که در حیطه حقوق جای دارند , می پردازد. از آنجایی که سرشت انسانی مبتنی بر تمایل به تحقق عدالت بنا نهاده شده است امیدوارم که بتوانم بر جهت استمرار بیش از پیش آن گامی موثر بردارم.


مدیر وبسایت : اردلان حسینی